Schengen Vize Hizmetleri

Schengen Vize Hizmetleri1
Schengen Vize Hizmetleri
Schengen Vize Hizmetleri3

Touringo Travel Agency

Schengen Vize Hizmetleri

Schengen Vizesi Nedir?

 

Schengen, uygun kurumlar tarafından  verilir ve birliğe bağlı ülkeler içinde seyahat etmenizi sağlayan bir vize çeşididir . Bu belge ile Schengen bölgesini oluşturan bölgelere giriş yapabilirsiniz. Değişen şartlara göre bu bize ile birden fazla ülkeye giriş yapmanız mümkündür.

 

1. Vize Başvuru Dilekçesi

Vize başvuru dilekçesi verirken açıklanması gerekenler…

  • 1. Başvuru sahibinin  seyahat amacını
  • 2. Planlanan kalış ve ayrılış süreleri,
  • 3. Seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağı  (kendisi veya  başka biri),
  • 4. Ödemeyi  üstelenenin bunu nasıl karşılayabileceğini anlatan açıklama
  • 5. Eğer Vize talebi uzun süreli ise bunun açıklanması
  • 6. Daha önce almış olduğunuz bir vize var ise onları dilekçeye not edebilirsiniz.

 

2. Vize Ücreti Dekontu

Schengen vizesi ücretini  başvuru merkezinde bulunan  gişede nakit biçimde ödüyorsunuz.

3. Kimliğinizin Fotokopisi

Fotoğraf ve TC kimlik numaranızın kimlikte bulunması gerekiyor

 

4. Schengen Vizesi Başvuru Formu

Her ülke aynı formu kullanmıyor, mulaka  gideceğiniz ülkenin formunu doldurmanız gerekmekte.  Formu bastıktan bazı ülkeler için dijital ortamda doldurulması bazı ülkeler için ise tükenmez kalem ile doldurmanız ve imzalmanız gerekmekte.

 

5. Biometrik Fotoğraf, 2 Adet

Her ne kadar bazı vize başvuru merkezinde fotoğrafınızı alsalar da hala sizden yanınızda biometrik foroğrafınızı getirmenizi istiyorlar.

Biometrik Fotoğraf Nedir?
 Biometrik fotoğraf dediğimiz şey vesikalıktan farklı bir fotoğraf türü. Gülümsemeden, beyaz fonda çekilmesi, saçların surattan uzaklaştırılması, kulakların belirgin şekilde görülmesi gibi belli kurallara göre çekilmesi ve 35 mm x 45 mm ölçülerinde basılması gerekiyor. Daha birkaç kuralı daha var ancak bunları sizin bilmenizi gerek yok, artık tüm fotoğrafçılar konuya hakim ve biometrik fotoğraf istiyorum dediğinizde onlar sizi yönlendiriyor.

Hazırda biometrik fotoğrafı olanlar: Fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekiyor.

6. Güncel Pasaportunuz ve Eski Pasaportlarınız

 

Pasaportunuzu götürmeden mutlaka şu şartları karşılıyor mu bakın: En az 6 ay geçerli, en az 2 sayfası boş, sağlam durumda, içindeki bilgileri okunaklı olmalı.
Daha önce kullandığınız pasaportlarınızı da yanınıza alın.

 

7. Daha Önce Alınmış Schengen Vizelerinizin Fotokopileri (Varsa)

 

Eskiden Schengen vizesi almış olmak süreci olumlu etkileyen bir durumdur. Daha önce Schengen Vizesi aldıysanız, fotokopilerini dosyanıza ekleyin.

8. Uçak ve Otel Rezervasyonu

 

Seyahatinizin gidiş – dönüş uçak rezervasyonu ve konaklama bilgileri ve başvuru sahibinin bilgilerini içeren otelden konfirme edilmiş rezervasyonu,

 

9. Seyahat Sigortası

 

En az 30.000 Euro’luk garantisi olan seyahat sağlık sigortası, (eğer ki konsolosluktan red kararı çıkarsa bu sigortayı iptal edebiliyorsunuz.)

 

10. Seyahat Masrafları Karşılayabilecek Finansal Yeterlilikte Olduğunuzu Kanıtlamaya Yarayacak Belgeler

 

Son 3 aya ait banka hesap dökümlerimaaş bordrosu, SGK hizmet dökümü, varsa araba ve gayrimenkul tapuları… (Ayrıca kişi ilk defa Schengen vizesine başvuruyorsa, ondan çok daha fazla ve ayrıntılı finansal açıdan garantör belge istenebilir)

 

DİKKAT: Bu noktada hem istenilen finansal belgeler ülkeden ülkeye değişebiliyor. Bir diğer önemli konu da hem de banka hesabınızda bulunması beklenen miktarın siz başkalarına sponsor oldukça artması. Örneğin bireysel Fransa seyahatiniz için 5000 TL olan miktar, çocuğunuz ve eşinizin de sponsorluğunu üstlendiğinizde 15000 TL olabiliyor.

 

11. Davet mektubu

 

Başvurduğunuz ülkede ziyaret edeceğiniz kimse varsa, başvurunuzu güçlendirmek için ondan vize davet mektubu talep edebilirsiniz.

 

Kaynak: Bizevdeyokuz.com

 

Online Talep Formu

Schengen Vize işlemleri ile ilgili hizmet almak için formu doldurabilirsiniz veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak Schengen Vize işlemleri ile ilgili destek alabilirsiniz.

Telefon:

+90 212 243 30 29

Adres:

İstanbul/Beyoğlu