İstanbul

adim İstanbul, hem tarihi, hem de modern bir şehirdir.Yenikapı Theodosius Limanı kazılarıyla gün ışığına çıkarılan Neolitik Çağ yerleşimiyle, kentin tarihinin, 8500 yıl geriye uzandığı anlaşılmıştır. Böylelikle, İstanbul’un geçirdiği kültürel, sanatsal, jeolojik değişim ve kent arkeolojisi hakkında yeni bir dönem açılmıştır.

Yunanlılar, bugün İstanbul’un üzerinde yer aldığı coğrafya üzerinde, M.Ö. 700’de Bizantium şehrini kurmuştur. Bu şehir, Konstantinapolis adıyla Roma ve Doğu Roma İmparatorluklarının başkenti olmuştur.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 1453’te kenti fethetmesinin ardından, şehir, yaklaşık beş asır boyunca Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış ve Türkler tarafından “İstanbul” olarak anılmaya başlanmıştır.

PACKAGES

4 Tours in İstanbul

Avrupa

Turları İnceleyin

İletişim

info@touringotravel.com

İstanbul

PACKAGES

Ada Turları

İstanbul

Günübirlik ada turları sabahın erken saatlerin de başlıyor. Kabataş’tan kalkan deniz motorları ile kokartlı rehberimiz eşliğinde yolculuğumuz, sırasıyla İstanbul’un Adalar ilçesindeki ilk ada olan

Detaylar

Boğaz Turları

İstanbul

Asya ile Avrupa kıtalarını birbirlerine bağlayan  İstanbul'un tarihini ve güzel doğasını yakından görmek için en iyi keyifli yöntem, boğaz turu. Tekne ile yapılan  boğaz  gezisi sırasında trafikte yön bulma bulma stresinden kurtulup...

Detaylar